Nowe modele telewizorów 3D od LG - rok 2012

Firma LG postanowiła wreszcie zaprezentować swoje nowe modele telewizorów 3D o nazwie Cinema Screen. Zaprezentowano wyjątkowo szeroką gamę telewizorów o rozmiarach od 32, aż do 72 cali, które mają być dostępne na polskim rynku już w początkiem kwietnia. Standardowo zaprezentowano kilka interesujących nowych funkcjonalności zarówno dla miłośników obrazu 3D, jak i graczy. Sporym zawodem jest brak informacji na temat najbardziej oczekiwanej technologii, czyli OLED. Nie ma jednak co ukrywać, technologia ta będzie przynajmniej na początku bardzo droga i raczej nieopłacalna dla regularnego amatora kina domowego.

Co nowego w LG Cinema Screen

lg-cinema-screen-01.jpg
LG Cinema Screen (fot. LG)
Warto zacząć od wrażeń estetycznych. Nowe modele posiada bardzo interesujący i subtelny wygląd. Zastosowanie ultra cienkiej obudowy telewizorów sprawia, iż każdy użytkownik może w zaciszu własnego mieszkania poczuć się jak na prywatnym seansie w sali kinowej.

W swojej flagowej serii LM960V LG zastosowało zaawansowaną technologię podświetlania nazwaną NANO FULL LED. Polega ona na równomiernym i precyzyjnym rozmieszczeniu diod co pozwoli zapewnić doskonałą wyrazistość i jakość obrazu. Dodatkowo technologia Micro Pixel Control ma zapewnić doskonały kontrast, głębie kolorów i lepszą prezentacji czerni.

Zaprezentowano także 2 nowe funkcje Sound Zooming i 3D Depth Control. Obie umożliwiają sterowanie preferencjami głębi odpowiednio dźwięku oraz obrazu 3D. Kolejny raz poprawiono jakość konwertowania obrazu 2D na 3D. Tutaj dalej będę sceptycznie nastawiony, ale z zainteresowaniem zobaczę efekty pracy inżynierów z LG.

lg-cinema-screen-02.jpg
LG Cinema Screen w całej okazałości (fot. LG)

Jedną z ciekawszych funkcjonalności wydaje się być system Smart Share Plus. Ma on poprzez Wi-Fi udostępniać obraz z telewizora na innych urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Dodatkowo telewizory wyposażone są w technologię Dual Play przeznaczoną dla miłośników gier. Pozwala ona na jednoczesną zabawę dwóch graczy bez konieczności dzielenia obrazu na pół (split screen). Więcej o tej technologii napiszemy wkrótce. Ważne jest jednak, iż do jej prawidłowego działania konieczne są osobne okulary dostarczane wraz z droższymi modelami.

Warto poczekać

Seria LG Cinema Screen prezentuj się bardzo ciekawie pod względem technicznym. Dużo będzie zależało od cen jakie zaoferuje nam LG. Pierwsze modele mają się pojawić początkiem kwietnia i wtedy będziemy mogli więcej powiedzieć o opłacalności tych telewizorów 3D. Myślę, że warto zaczekać te kilka tygodni zwłaszcza, jeżeli jesteśmy już zdecydowani na technologię pasywną okularów 3D.

Może zainteresują cię podobne artykuły: