Monitor i telewizor 3D w jednym od LG

LG pozostaje ciągle aktywne na rynku telewizorów i zaprezentował kolejny ciekawy model. Tym razem jest to personalny telewizor 3D będący jednocześnie monitorem, który możemy podłączyć do swojego komputera. Jest to bardzo interesujące i wygodne połączenie, które osobiście wykorzystywałem przez kilka lat w postaci rewelacyjnego telewizora Samsung SyncMaster XL2370HD. Tym razem otrzymujemy dodatkowo możliwość skorzystania z dobrodziejstw pasywnego 3D promowanego przez firmę LG.

 

lg-3d-all-in-one-wyglad.jpg
Tak prezentuje się seria monitorów 3D od LG - DM2752 i M2752 (fot. LG)

 

Nowe modele monitorów 3D od LG - DM2752 i M2752 - wyposażone są w technologię PiP (Picture in Picture). Umożliwia ona jednoczesne oglądanie telewizji oraz działanie na komputerze. Produkt wyposażony jest w 2 złącza HDMI, dzięki któremu możemy podłączyć swoją ulubioną konsolę. Dotychczas monitory tego typu były wyposażone w matryce TN (Twisted Nematic), które nie cieszyły się dobrą opinią, zwłaszcza w branżowych testach. Osobiście uważam ich jakość za zupełnie wystarczającą, zwłaszcza dla warunków domowych. Niemniej jednak tym razem LG wyposażyło swoje telewizory w panele IPS (In-Plane Switching), które według producenta mają zapewniać lepsze odwzorowanie kolorów, ostrzejszy obraz oraz szerokie 178 stopniowe kąty widzenia.

Telewizory LG M2752 już niedługo powinny pojawiać się w sklepach w Europie, a model DM2752, czyli ten wyposażony w możliwość prezentowania obrazu 3D, ma pojawić się w Lipcu. W obu przypadkach cena nie jest jeszcze znana.

Może zainteresują cię podobne artykuły: