Czy Sony zdecyduje się na pasywną technologię 3D?

Ostatnimi czasy pojawiła się bardzo interesująca plotka dotycząca firmy Sony i jej planów związanych z technologią 3D. Według Korean Times Sony zaczęła dostrzegać ogromny potencjał i entuzjazm użytkowników związanych z pasywną technologią 3D i jest skłonna podjąć współpracę z firmą LG jako dostawcą matryc 3D.  Nie da się ukryć, iż ruch ten byłby ogromnym ciosem dla aktywnej technologii 3D, oraz jej głównego adwokata firmy Samsung.

sony-3d.jpg
Telewizor Sony 3D
Niedawno w naszym serwisie ukazał się artykuł: Okulary 3D - aktywne czy pasywne? w którym staraliśmy się przybliżyć wady i zalety obu technologii. Firma LG na pewno byłaby niezwykle zadowolona z tego ruchu. Jeżeli do już wyposażonych w matryce LG telewizorów 3D firm Toshiba, Philips, czy Vizio dołączyłoby Sony, znaczyłoby to przechylenie szali na stronę pasywnej technologii 3D.

Wiadomość ta jest sporym zaskoczeniem i nie koniecznie musi być prawdziwa. Zwłaszcza, że Sony było w pierwszym szeregu, razem z firmą Samsung, wprowadzającą na rynek telewizory 3D z aktywną technologią. Wątpliwości budzi także, niedawne podpisanie umowy dotyczącej standaryzacji aktywnych okularów 3D, której sygnatariuszem jest również firma Sony.

Nie ukrywam, iż bitwa między tymi dwiema technologiami jest dla mnie bardzo interesująca. Jestem ciekaw odpowiedzi firmy Samsung, która całym sercem broni aktywnych telewizorów 3D. Jedno jest pewne, na takiej konkurencji najwięcej zyskają konsumenci. Taki obrót sprawy może oznaczać tylko szybszy rozwój i konkurowanie poprzez ceny, co nas niewątpliwe cieszy.

Może zainteresują cię podobne artykuły: