Kategoria 3D

 • MIT prezentuje swój sposób na 3D bez okularów

  MIT prezentuje swój sposób na 3D bez okularów

  Popularny i wysoce ceniony uniwersytet Massachusetts Institute of Technology (MIT) postanowił poświęcić odrobine swojego czasu i przyjrzeć się problemowi prezentacji obrazu 3D bez okularów. Efektem prac kilkunastu inżynierów jest nowa technologia o nazwe Tensor Display.

 • Telewizory 3D bez okularów

  Telewizory 3D bez okularów

  Telewizory 3D bez okularów to technologia wyczekiwana przez wielu miłośników trójwymiarowej rozrywki. Jak wyglądają postępy prac nad tego typu telewizorami? Jak działają tego typu rozwiązania?

 • YouTube 3D - źródłem filmów 3D

  YouTube 3D - źródłem filmów 3D

  YouTube ogłosił premierę nowego systemu, umożliwiającego konwersje filmów 2D do 3D dla uploadowanych materiałów. Dzięki tej technice pojawia się kolejna szansa na spopularyzowanie technologii 3D, oraz na większą ilość interesujących filmów 3D.

 • Technologia 3D, a kwestia zdrowia

  Technologia 3D, a kwestia zdrowia

  Wraz z propagacją technologii 3D, a zwłaszcza w formie dostępnych dla wszystkich telewizorów 3D, pojawił się problem zdrowia. U nie których osób dłuższe cieszenie się z obrazu 3D, może powodowac bóle głowy oraz zmęcznie oczu. Dlaczego tak się dzieję i jak sobie z tym radzić?

 • Status i trendy technologii 3D

  Status i trendy technologii 3D

  Rok 2011 za nami i czas na krótkie podsumowanie rozwoju branży. Kolejny rok szykuje się nadzwyczaj ciekawie, technologia 3D nie powinna już być uznawana jako całkowita nowinka, a pojawiające się kolejne modele telewizorów 3D powinny być składową eksperymentów z ostatnich lat.